Praktické

Děkujeme, že budete dbát pokynů pořadatelů, zásad slušného chování a také dalších pravidel, vyplývajících z toho, že jsme všichni – i  pořadatelé – na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně jen dočasnými hosty.

Místo a termín

Protikorupční festival Projektovat a stavět se uskuteční v termínu 18.–20. října na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně, ul. Joštova 10 (mapa).

Registrace a kapacita

Pro účast na festival je povinná registrace, pro novináře akreditace.
Všichni účastníci si před prvním vstupem na festival vyzvednou identifikační kartu v atriu FSS MU. Registrační místo bude otevřeno:
– v pátek od 16:30 h,
– v sobotu od 8:00 h.
Pokud jste nestihli vstupné (a příp. i obědy) včas zaplatit, bude otevřená i pokladna.

Identifikační karta

Bez této karty nepoznáme, kdo jde náhodou kolem, kdo je víkendový dálkař z FSS a kdo je řádným účastníkem festivalu. Proto platí „budiž nošena viditelně“, a to po celou dobu vaší přítomnosti na fakultě. Pokud si kartu náhodou někde zapomenete, vraťte se pro ni.

Ubytování

Na osobní stránce každého účastníka jsme zveřejnili seznam doporučených ho(s)telů. Blokaci ubytování si každý zajistí sám.

Jak se dopravíte

Fakultu sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně najdete v centru města, viz mapa. Z vlakového nádraží a autobusového nádraží (na Benešově ulici, resp. „u Grandu) dojedete pohodlně během pár minut tramvají č. 4 (směr Náměstí Míru). Doveze vás až před školu, tedy pokud vystoupíte na zastávce Komenského náměstí. Z „nového“ Ústředního autobusového nádraží Zvonařka budete muset nejprve na tramvaj číslo 12, která vás doveze na zastávku Česká, odkud buď dojdete za 4 minuty pěšky nebo se svezete jednu zastávku tramvají č. 4.
V případě příjezdu autem zkuste zdarma zaparkovat na ulici Jaselská nebo Marešova, neriskujte stání podél kolejí na ulici Úvoz, případně zvolte placené parkování přímo na Komenského náměstí mezi fakultou a červeným kostelem nebo před „Bílým domem“ (jasně bílá dětská nemocnice).

Připojení k internetu

Pokud jste se včas stihli přihlásit, obdrželi jste přístupové údaje pro gratis přihlášení do wi-fi sítě MUNI. Najdete je na své identifikační kartě a také na své osobní stránce na webu festivalu.

Dětský koutek

Ten je vám k dispozici v suterénu a to s veškerým komfortem – přebalovákem, hračkami a relativním klidem. Řiďte se pokyny uvedenými na dveřích dětského koutku.

Politická propaganda

Jelikož jsou sněmovní volby na dohled a mnozí z vás se politicky angažují, prosíme vás, i s ohledem na to, že se festival koná na akademické půdě, abyste upustili od jakékoliv politické propagace. Díky.

Nabíjení elektrických zařízení

Během festivalu si můžete své počítače a mobily dobít ze kterékoliv elektrické zásuvky jak v učebnách a na chodbách, tak v atriu, kde jsme vám u některých sloupů připravili prodlužky.

Klid během programu

Dodržujte, prosíme, pokud možno začátky jednotlivých bodů programu. V případě vašeho pozdního příchodu berte ohled na přítomné a nevyrušujte je. Díky.

Seznamka

Mnozí z vás se znají jen ze sociálních sítí nebo z různých mail-listů a podobně. Dobře víme, že taková aktivistická, odborná nebo prostě jen obyčejná lidská seznamka, je jednou z důležitých věcí pro vaše další veřejné aktivity.
Chceme vám maximálně usnadnit setkávání i seznamování. Z toho důvodu každý, kdo včas vyplnil údaje do vizitky, má k dispozici 15 kusů na vzájemnou výměnu.
Seznamujte se a množte se!

Festivalová čajovna

Po celou dobu festivalu je vám zdarma k dispozici občerstvení v naší čajovně, kterou najdete v suterenní části atria. Vyberte si z těchto čajů a limonád:
♥ Tuareg | zelený čaj s marockou mátou
♠ Dátá masála | černý čaj s mlékem a himalájskou směsí koření
♣ Indian sumer | čaj se sušeným ovocem a lesními plody
♦ Che Thai Nguyen, Assam… | vybrané zelené a černé čaje
♥ bylinkové čaje | zázvorový, mátový a šípkový
♠ domácí limonády | malinovo-zázvorová, levandulovo-citronová a grepovo-skořicovo-bublinková
Všechny limonády jsou z čerstvých produktů a slazeny třtinovým cukrem.

Kavárna Krmítko

Občerstvení během festivalu bude zajišťovat studentská kavárna Krmítko. Najdete ji v suterénu.
Co nabízí?
Snídaně, obědy, večeře. Sladké i slané pečivo, jogurty, sýry, kefíry, domácí bábovky, muffiny, štrúdly na sladko i na slano, nápoje studené i teplé, balené i rozlévané, kávy Bazzara a La Bohéme, filtrované i espresso, od macchiata po vídeňskou kávu, také meltu s mlékem za 19 Kč, zapékané bagety, palačinky se špenátovou nebo tvarohovou náplní, bramborové gnocchi, vše ve verzi vege i nevege, polévky dle denní nabídky, ovoce, čokoládu, sušenky, čokoládové tyčinky i slané křupky, bageta s limonádou za 50 Kč.
Krmítko bude mít otevřeno, dokud budete chodit nakupovat.